Czym jest dieta ketogeniczna

Na czym polega dieta ketogeniczna (terapia ketonowa)?

Dieta ketogeniczna jest uboga w węglowodany, bogata w tłuszcz i zawiera umiarkowaną ilość białek. Sprawia, że organizm wchodzi w naturalny, zdrowy stan metaboliczny zwany ketozą odżywczą. Podczas tego procesu wątroba konwertuje niektóre tłuszcze do wyjątkowej formy paliwa: ciał ketonowych, zwanych też ketonami. W normalnych warunkach w krwi krąży niewiele ketonów, ale podczas wspomnianego stanu, ich poziom wzrasta, co generuje właściwości lecznicze. Ketony określane są mianem „super paliwa” dla organizmu, ponieważ są bardziej efektywnym źródłem energii niż glukoza, co sprawia, że organizm się regeneruje i odmładza.

Dieta ketogeniczna to zdrowy sposób odżywiania i naturalny sposób uzdrawiania

Nasze ciała potrzebują tłuszczu, by utrzymać optymalną kondycję zdrowotną. Kiedy organizm zasilany jest energią płynącą z ketonów i tłuszczów, normalizuje się ciśnienie krwi, poprawiają się wyniki pomiarów poziomu cholesterolu i trójglicerydów, zmniejsza się poziom cukru i insuliny, przywrócona zostaje równowaga hormonalna, a przewlekłe problemy zdrowotne zaczynają zanikać. Autor, opisując liczne przypadki, udowadnia, jak dieta wykorzystuje zdolność ketonów do rewitalizacji organizmu i odwracania skutków przewlekłych schorzeń. Uzyskiwane rezultaty są tak zdumiewające, że często ten sposób odżywiania określa się mianem „diety cud”.

Co jeść, by zdrowieć?

Szczegóły tej diety są zaskakujące. Korzystając z niej można, spożywać różnorodne niskowęglowodanowe warzywa i owoce, a do tego mięso, nabiał, jaja, orzechy, co gwarantuje zapewnienie sobie wszystkich składników odżywczych. Większość mieszkańców Zachodu przestawiających się na dietę ketogeniczną je znacznie zdrowiej niż dawniej, ponieważ zastępuje spożywany dotąd cukier, mąkę, słodycze i śmieciowe jedzenie znacznie zdrowszymi produktami. Dieta ta jest niskowęglowodanowa, a ilości białek są relatywnie skromne. Głównym źródłem kalorii są tłuszcze, które mogą pochodzić z różnorakich źródeł, takich jak np.: sosy sałatkowe, masło, śmietana, majonez, ser żółty, tłuste mięso, boczek, jaja, orzechy, kokos i awokado.

Co przesądza o skuteczności diety ketogenicznej?

Z powodu spektakularnych sukcesów leczniczych dieta ketogeniczna w ostatnich latach zdobywa coraz więcej zwolenników. O jej ponadczasowości świadczy fakt, że jest stosowana już od ponad dziewięćdziesięciu lat. Tysiące ludzi wyleczyło się dzięki niej z różnego rodzaju dolegliwości. Ta publikacja prezentuje rezultaty jej działania, które zostały dokładnie udokumentowane w licznych badaniach. Efekty najbardziej imponująco uwidaczniają się w przypadku zdrowia mózgu. Bez względu na wiek, dieta ta pomaga zachować sprawność umysłową i ustrzec się przed zanikami pamięci i funkcji poznawczych w podeszłym wieku.

Jakich dolegliwości możesz się pozbyć dzięki diecie ketogenicznej?

Jeśli głównym celem jest utrata wagi, dietę ketogeniczną można stosować tymczasowo, do uzyskania wymarzonych efektów. W przypadku poważnych chorób, jak choroba Alzheimera czy Parkinsona, cukrzyca typu 1 itp., należy ją stosować cały czas, co pozwoli przejąć kontrolę nad chorobą.

Cierpisz na choroby przewlekłe i degeneracyjne? Dieta ketogeniczna rozwiąże Twoje problemy

Zmagasz się z chorobami przewlekłymi i degeneracyjnymi? Dieta ketogeniczna jest świetną odpowiedzią na Twoje dolegliwości, gdyż w sposób bezpieczny i skutecznie eliminuje wiele różnorodnych schorzeń. Dzięki mnie dowiesz się, jak z powodzeniem stosować dietę ketogeniczną, by zapobiegać oraz leczyć choroby przewlekłe i degeneracyjne. Jej skuteczność potwierdzają prowadzone od lat badania i doświadczenia kliniczne. Na liście schorzeń, w których leczeniu przydatna jest dieta ketogeniczna, stale pojawiają się nowe pozycje. Wiele z nich zostało uznanych przez konwencjonalną medycynę za nieuleczalne, a jednak udaje się cofnąć ich skutki. Co istotne, decydując się na dietę ketogeniczną, możesz zrezygnować z leków. Zastąpią je odpowiednio dobrane składniki pożywienia. Ta rewolucyjna dieta odmieniła życie wielu ludzi. Bez problemu możesz do nich dołączyć.

Dietę ketonową możesz zastosować, gdy masz:

• chorobę Alzheimera
• chorobę Parkinsona
• udar
• stwardnienie rozsiane
• choroby serca
• nowotwory
• cukrzycę
• otyłość
• zespół metaboliczny
• chorobę Leśniowskiego-Crohna
• wrzodziejące zapalenie jelita grubego
• zespół jelita drażliwego
• jaskrę
• zwyrodnienie plamki żółtej
• migrenowe bóle głowy
• zaburzenia snu.


Na podstawie książki „Terapia ketonowa. Oczyszczająca i przeciwstarzeniowa dieta ketogenicznadr Bruce Fife